Nasz ośrodek

Przystanek Wakacje – ośrodek
przyjazny rodzinom z dziećmi!

Przystanek Wakacje – domki letniskowe dla rodzin z dziećmi.

Przystanek Wakacje jest położony zaledwie 5 km od centrum Mikołajek, w cichej i malowniczej wsi Zełwągi słynącej z tego, że jeszcze przed II Wojną Światową powstała tu pierwsza w Europie Środkowej wspólnota Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, czyli inaczej mówiąc – mormonów. W ciągu kilku lat od rozpoczęcia działalności w 1922 roku mormonami była już większość mieszkańców wsi, co stanowiło unikat na skalę światową.

Przystanek Wakacje to domki letniskowe zlokalizowane na ogrodzonej działce o powierzchni ok. 3 tys. m2. Na terenie ośrodka znajduje się parking, sześć domków letniskowych, plac zabaw dla starszych i młodszych dzieci z hamakami i leżakami dla rodziców oraz palenisko z rusztem do grillowania. Obok ustawiliśmy duży stół i ławy do biesiadowania.

Z Przystanku Wakacje rozpościera się piękny widok na jezioro Inulec o powierzchni ok 180ha. Jest to bardzo malownicze jezioro z wieloma półwyspami, bajecznymi zatokami i niewielkimi wyspami. Z Przystanku do jeziora w linii prostej jest zaledwie około 50 metrów, natomiast ogólnodostępna piaszczysta plaża z parkingiem, pomostem, boiskiem do siatkówki, muszlą koncertową oraz zadaszoną wiatą leży ok. 500 metrów od ośrodka. W najbliższej okolicy znajdują się jeszcze dwa jeziora: Głębokie o powierzchni ok 45ha oraz Płociczno o powierzchni ok 18ha.

W najbliższym sąsiedztwie znajduje się Pensjonat Pod Gwiazdami oferujący domowe posiłki, niedaleko jest także restauracja w Hoteliku Zełwągi oraz duży sklep spożywczo-przemysłowy. O kilka minut spacerem oddalona jest wędzarnia położona nad brzegiem jeziora i oferująca świeżo wędzone ryby, a także restauracja-galeria Królicza Nora słynąca z domowej kuchni okraszonej różnymi wydarzenia kulturalno-artystycznymi.

Mazury wokół nas.